Novinky

HĽADÁME MLADÉ ŠPORTOVÉ TALENTY

01.04.2011 19:14

Nadácia TV JOJ pomáha mladým športovým talentom

TLAČOVÁ SPRÁVA

PRIHLÁŠKAPETER PRIVARA NOVÝM PREZIDENTOM SZC

13.03.2011 20:11

Bývalý československý reprezentant, dnes 50-ročný, PETER PRIVARA sa stal novým prezidentom SZC. Rozhodli o tom delegáti na konferencii SZC, ktorá sa uskutočnila v nedeľu 13. marca 2011 v Dome športu v Bratislave.

Na konferencii sa zúčastnili najprv 60 delegátov (viac ako 84% účasť), pri voľbách už bolo príátomných len 55 delegátov s hlasom rozhodujúcim.

PETER PRIVARA získal 33 hlasov, 14 boli proti, 5 sa zdržali hlasovania.

Až na konferencii sa vzdal kandidatúry doterajší prezident ANTON TKÁČ, ktorý pôsobil na tomto poste 10 rokov. Protikandidátom Privaru sa tal stal až krátko pred aktom volieb MILAN NOVOSAD. Keďže však pri hlasovaní dostal PETER PRIVARA väčšinu hlasov o protikandidátovi sa už nehlasovalo.

Zloženie nového výkonného výboru na dvojročné funkčné obdobie:

Peter Privara (prezident)

Pavol Gálik (cesta)

Milan Novosad (cesta)

Juraj Zeman (dráha)

Martin Belás (MTB cross country)

Natália Bellová (MTB zjazd)

Mikuláš Rapčan (BMX)

Anna Šidlíková (cykloktrial)

Martin Fraňo (cyklokros)

Andrea Hajduová (sálovka)

Peter Rihay (cyklistika pre všetkých)

Peter Šelinga (cyklistika telesne postihnutých)

Zdeno Holba (rozhodcovia).PETER VELITS CYKLISTOM ROKA 2010

13.03.2011 20:09

Cyklistom roka 2010 Peter Velits

Trofej určenú najlepšiemu cyklistovi SR predchádzajúceho súťažného roka si mal v nedeľu na konferencii Slovenského zväzu cyklistiky v Dome športu v Bratislave prevziať Peter Velits  (HTC-Highroad), ktorý obsadil vlani na Vuelte v celkovej klasifikácii tretiu priečku. Zrejme  je len otázkou času, kedy sa posunie o jedno miesto vyššie, lebo druhý v celkovom poradí na španielskych cestách domáci Mosquera mal pozitívny dopingový nález. Ocenenie za neho prevzal jeden z delegátov konferencie – Petrov otec Ladislav, lebo cyklista v súčasnosti štartuje na pretekoch Tirreno – Adriatico.  Druhý v poradí skončil, podľa očakávania, Peter Sagan (Liquigas – Cannondale).

Talentom roka 2010 sa stal juniorský horský cyklista František Lami (Jump Sport club Košice),  ktorý obsadil 5. miesto v pretekoch cross country na MEJ v Haife.

Držiteľom Cyklistickej ceny fair play 2010  sa v nedeľu stane Daniel Hula z Topoľčian, ktorý na majstrovstvách SR v cyklokrose v Prievidzi nezištne pomohol konkurentovi Viliamovi Bodišovi (Slávia ŠŠ Košice). Ten bol v priebehu pretekov na 1. mieste s náskokom 26 sekúnd, keď sa mu na bicykli roztrhla reťaz. S nepojazdným bicyklom síce pribehol do mechanického depa,kde v tom čase nemali pre neho náhradný bicykel, ktorý medzitým dostal klubový kolega Juraj Lach. Daniel Hula, čakajúci na štart v kategórii do 23 rokov, okamžite poskytol Bodišovi svoj bicykel. Bodiš napokon skončil na 2. mieste, čím si vybojoval účasť na MS 2011. Hula však neskôr svoje preteky nedokončil, nakoľko sa jeho bicykel po umytí vodou vo veľkom mraze stal nefunkčný, čo spôsobilo, že sa sám pripravil o možnosť bojovať o nomináciu na MS.VENUJTE 2 PERCENTÁ Z DANÍ CYKLISTIKE!

12.03.2011 22:21
 

Výzva pre  priateľov  a priaznivcov slovenskej cyklistiky: 

Venujte 2% zo zaplatenej dane z príjmov Slovenskému zväzu cyklistiky.

Názov: Slovenský zväz cyklistiky

Sídlo: Bratislava 832 80, Junácka 6

Právna forma: Občianske združenie

IČO: 00684112

Číslo účtu: 0011484995OPUSTILA NÁS SILVINKA ŠULEKOVÁ

10.03.2011 23:15

S veľkým zármutkom Vám oznamujeme, že nás navždy opustila Silvinka Šuleková, ktorá bola po dlhé roky dôležitou súčasťou Slovenského zväzu cyklistiky, pretekov Okolo Slovenska a hlavne starostlivou manželkou, matkou a babičkou. 

Odpočívaj v pokoji Silvinka.

PARTE

Pri tejto príležitosti Vás srdečne pozývame na Konferenciu SZC, dňa 13.3. v Dome Športu na Junáckej ulici, kde si môžeme spoločne zaspomínať na túto úžasnú osobnosť.«« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »»

Archív » http://old.cyklistikaszc.sk/