história


PETER VELITS CYKLISTOM ROKA 2007

Slovenský zväz cyklistiky v tomto roku, už po dvadsiaty ôsmy raz zorganizoval anketu Cyklista roka, v ktorej hlasovalo dovedna 50 účastníkov. Výsledky ankety za rok 2007 vyhlásili vo štvrtok v hoteli Holiday Inn v Bratislave za účasti ministra obrany SR Františka Kašického a ďalších vzácnych hostí.

Cyklistom roka sa stal, podľa očakávania majster sveta v kategórii do 23 rokov na MS v cestnej cyklistike v Stuttgarte PETER VELITS, cyklista tímu Milram.

Druhé miesto obsadil 19-ročný odchovanec žilinskej cyklistiky, dnes pretekár Dukly Trenčín JURAJ SAGAN, 11. z MS do 23 rokov v pretekoch na ceste v Stuttgarte.

Tretia priečka patrí stálici slovenskej reprezentácie v zjazdárskych disciplínach FILIPOVI POLCOVI. V roku 2007 obsadil štvrté miesto na majstrovstvách Európy v zjazde, šestnáste miesto na majstrovstvách sveta v zjazde, pätnáste vo four-crosse, trikrát tretie miesto na v pretekoch Svetového pohára vo four-crosse a aj v celkovej klasifikácii obsadil 4. miesto.

Talentom roka sa star ďalší z cyklistickej plejády Saganovcov - Peter Sagan, ktorý ako prvoročiak junior vybojoval bronzové medaily na MEJ v horskej cyklistike cross country a v cyklokrose. Na MSJ cestárov skončil štvrtý.

Cenu fairplay udelil VV SZC LUKÁŠOVI KRUŽLIAKOVI, bikrosárovi, ktorý na pretekoch Českomoravského poháíra priznal váťazstvo súpera, hoci rozhodcovia ho pridelili jemu.

Aké sú želania najlepších slovenských cyklistov do roku 2008? Peter VELITS: "Zdravie a aspoň jedno víťazstvo..." Juraj SAGAN: "Úspech na ME a MS." Filip POLC: "Po úspechoch vo fourcrosse aspoň jedno pódiové umiestnenie v zjazde." Peter SAGAN: "Po bronzových medailách zamierim vyššie..."


Ďakujeme partnerom, ktorí po boku SZC podporili  vyhlásenie ankety Cyklista roka 2007: 

                                        

 
 

Slovenský zväz cyklistiky v tomto roku, už po dvadsiaty ôsmy krát vyhlasuje anketu o najlepšieho slovenského cyklistu roka 2007.

 
Radi konštatujeme, že v roku 2007 dosiahli naši cyklisti celý rad pozoruhodných výsledkov. Vzhľadom na úspešnosť našich športovcov na vrcholných súťažiach v tomto roku, Výkonný výbor SZC schválil do ankety Cyklista roka 2007 širší výber najúspešnejších cyklistov, ktorí na vrcholných pretekoch roka 2007 dosiahli umiestnenia na ME a MEJ do 8. miesta a na MS a MSJ do 16. miesta.
 
VV SZC prijal uznesenie, že budeme formou internetového hlasovania s pomedzi najúspešnejších cyklistov vyberať troch najlepších v kategórii dospelých (od 19 r.) a jedného najlepšieho z radov mládeže (do 18 r.). Bude udelená i cena Fair play.
    
Termín ukončenia hlasovania je 31.12.2007. Poradie v ankete bude určené na základe počtu obdržaných hlasov.

Slávnostné vyhlásenie ankety Cyklista roka 2007 sa uskutoční 3. januára 2008 o 11.00 hod. v kongresovej sále hotelu Holiday Inn na Bajkalskej ulici v Bratislave.

 


Archív » http://old.cyklistikaszc.sk/