13.06.2008 04:48
Podujatie Jasná Výzva bolo definitivne pre tento rok zrušené !

FILIP POLC DEVIATY VO FOURCROSSE

09.06.2008 22:30

Pretekmi vo fourcrosse sa začal už v piatok v škótskom stredisku Fort William 3. diel tohtoročného Svetového pohára zjazdárov. Slovenský reprezentant Filip Polc z tímu  Kenda Tomac obsadil 9. priečku. V pretekoch v zjazde, ktorým SP UCI vyvrcholil skončil Polc na 24. mieste.

VÝSLEDKY - FOURCROSS: 1. Jared Graves (Aus) Yeti Fox Shox Factory Race Team, 2. Joost Wichman (Ned) Cannondale Factory Racing, 3. Dan Atherton (GBr) Animal Commencal, 4. Michal Prokop (Cze), 5. Guido Tschugg (Ger), 6. Rafael Alvarez De Lara Lucas (Spa), ...  9. Filip Polc (SR) Kenda Tomac.

ZJAZD: 1. Greg Minnaar (RSA) Santa Cruz Syndicate 4:43,52, 2. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal +3,18, 3. Steve Peat (GBr) Santa Cruz Syndicate +3,88, 4. Nathan Rennie (Aus) Santa Cruz Syndicate +4,68, 5. Samuel Hill (Aus) Monster Energy / Iron Horse +5,18, 6. Dan Atherton (GBr) Animal Commencal +6,28, ... 24. Filip Polc (SR) Kenda Tomac +15,48.

SKVELÝ ÚSPECH RASŤA PIRMANA

03.06.2008 10:10
Výborné 4. miesto obsadil a len jediný krôčik od pódiového umiestnenia skončil v druhých pretekoch Svetového pohára vo fourcrosse v Andorre slovenský zjazdár Rastislav Pirman. V spoločnosti hviezd si počínal ako rovnocenný partner. Veľmi dobré je aj 19. miesto Mateja Vitka v týchto pretekoch. Menej sa darilo zjazdárom, Filip Polc skončil po 23. mieste v semifinále, vo finále až na 75. mieste.

VÝSLEDKY - FOURCROSS: 1. Dan Atherton (GBr) Animal Commencal, 2. Brian Lopes (USA), 3. Guido Tschugg (Ger), 4. Rastislav Pirman (SR) 4 Elements Yeti/Hotec/Rsp, 5. Kamil Tatarkovic (Cze) Suzuki-Rb, 6. Cédric Gracia (Fra) Commencal - Furious - Oakley Team, ... 18. Matej Vitko (SR).

ZJAZD:
1. Gee Atherton (GBr) Animal Commencal 2:35,4, 2.  Samuel Hill (Aus) Monster Energy +0,3, 3.  Greg Minnaar (RSA) Santa Cruz Syndicate +1,4, 4. Steve Peat (GBr) Santa Cruz Syndicate +2,1, 5. Samuel Blenkinsop (NZl) Yeti Fox Shox Factory Rac +3,4, 6.  Chris Kovarik (Aus) Chain Reaction Cycle +3,8, ...  75. Filip Polc (SR) Kenda Tomac +27,1, 165. Matej Vitko, 198. Matej Laktis, 205. Michal Wiesenganger, 212. Marcel Vaško (všetci SR).

Polc tretí v Lisabone!

18.05.2008 19:28

17.5.2008

Po úspešnom štarte sezóny v peruánskom údolí Inkov, kde Filip zvíťazil v zjazdových pretekoch Saab Salomon Megavalanche Trophy a po úspešnom víťazstve vo four-crosse na Test evente majstrovstiev sveta v Talianskom Val di Sole, sa dnes podarilo Filipovi obhájiť tretie miesto na legendárnom podujatí Lisabon Downtown v Portugalskom hlavnom meste.

Filipovu finálovú jazdu sprevádzala malá komplikácia s bezdomovcom, ktorý mu vošiel do trate kratko po štarte a Filip v rýchlosti do neho narazil. Prerušil svoju jazdu a vrátil sa na štart, kde ho však štartový rozhodca diskvalifikoval, že neprešiel cieľom.

O niekoľko minút sa však všetko objasnilo a Filip stál opäť na štarte. Opakovaná jazda už bola bez komplikácii a Filip preťal cieľovú pásku o dve sekundy horším časom ako sedemnásobný víťaz podujatia, angličan Steve Peat. Medzi nich sa svojím časom ešte zaradil juhoafričan Greg Minnaar. A tak Filip sa postavil na tretí stupienok lisabonského pódia už po tretí krát. P rvý krát to bolo v roku 2000 a po druhý v roku 2007.

Na budúci týždeň sa Filip presunie so svojím tímom KendaTomac do amerického New Jersey, kde sa zúčastní na US Open s dotáciou 50.000US$. Do Európy sa navráti posledný májový víkend a zúčastní sa druhého kola svetového pohára MTB v Andorre.

Filip ďakuje svojim partnerom za spoluprácu a podporu!